UCPX07-21 Imperial Two Bolt Cast Iron Pillow / Plummer Block Housing With a 1-5/16 inch Bore Insert
Call for Price
Information
Inside Diameter 1-5/16 inch
Brand Premium Economy
Technical Specifications
a 203mm
B 49.2mm
b 57mm
Bearing No. UCX07-21
Bolt Size (mm) M14
d 1-5/16 inch
e 144mm
g 21mm
h 54mm
Housing No. PX07
n 19mm
S2 20mm
w 105mm
S1 17mm