UCPH207-21 Imperial Two Bolt Cast Iron Pillow / Plummer Block Housing With a 1-5/16 inch Bore Insert
Information
Inside Diameter 1-5/16 inch
Brand Premium Economy
Technical Specifications
a 166mm
B 42.9mm
b 60mm
Bearing No. UC207-21
Bolt Size (mm) M16
d 1-5/16 inch
e 127mm
g 18mm
h 95mm
Housing No. PH207
n 17.5mm
S2 21mm
w 140mm
S1 17mm