UCPH205-13 Imperial Two Bolt Cast Iron Pillow / Plummer Block Housing With a 13/16 inch Bore Insert
Call for Price
Information
Inside Diameter 13/16 inch
Brand Premium Economy
Technical Specifications
a 140mm
B 34.1mm
b 50mm
Bearing No. UC205-13
Bolt Size (mm) M11
d 13/16 inch
e 105mm
g 16mm
h 80mm
Housing No. PH204
n 14.3mm
S2 19mm
w 114mm
S1 13mm