NUKRE80A Economy Cam Follower 35x80x35mm M30x1.5 Thread
Information
Outside Diameter 80mm
Brand Premium Economy
Seals / Shields None
Length 35mm
Stud Diameter 35mm
Technical Specifications
B 100mm
B1 63mm
B2 15mm
B3 29mm
c 1.5mm
C 35mm
C1 1mm
D 80mm
d1 47mm
Dynamic Load C 69.3 kN
For max 69.5 kN
Fr max 48 kN
G M30x1.5
G1 32mm
Load Limit Pu 10.8 kN
M 8mm
M1 4mm
r1,2 min 1.1mm
Reference Speed 1900 rpm
Static Load CO 86.5 kN
SW 14mm
d (Stud Diameter) 35mm