PWTR501102RS Economy Support Roller With Axial Guidance 50x110x30mm
Information
Inside Diameter 50mm
Outside Diameter 110mm
Width 30mm
Brand Premium Economy
Technical Specifications
B 32mm
C 30mm
d 50mm
D 110mm
D1 59.8mm
Dynamic Load C 57.2 N
For max 143mm
Fr max 100mm
Load Limit Pu 9.65 N
r1,2 1.1mm
r3,4 0.6mm