PWTR451002RS Branded Support Roller With Axial Guidance 45x100x30mm
Information
Inside Diameter 45mm
Outside Diameter 100mm
Width 30mm
Brand Premium Branded
Technical Specifications
B 32mm
C 30mm
d 45mm
D 100mm
D1 55.2mm
Dynamic Load C 53.9 N
For max 116mm
Fr max 81.5mm
Load Limit Pu 8.65 N
r1,2 1.1mm
r3,4 0.6mm