KRV22PPA Economy Cam Follower 10x22x12mm M10x1 Thread
Information
Outside Diameter 22mm
Brand Premium Economy
Seals / Shields Sealed
Length 12mm
Stud Diameter 10mm
Technical Specifications
B 36mm
B1 23mm
C 12mm
C1 0.6mm
D 22mm
d1 17.5mm
Dynamic Load C 6.05 kN
For max 8.15 kN
Fr max 5.7 kN
G M10x1
G1 12mm
Load Limit Pu 1.04 kN
M 4mm
r1,2 min 0.3mm
Reference Speed 3600 rpm
Static Load CO 9.15 kN
SW 5mm
d (Stud Diameter) 10mm