GE55ES2RS Rubber Sealed Plain Bearing Steel / Steel 55x85x40mm
Call for Price
Information
Inside Diameter 55mm
Outside Diameter 85mm
Width 40mm
Brand Premium Economy
Seals / Shields Rubber Sealed
Technical Specifications
7
B 40mm
C 32mm
d 55mm
D 85mm
dk 74mm
Dynamic Load C 200 kN
r1s min 1mm
rs min 0.6mm