GE300ES2RS Rubber Sealed Plain Bearing Steel / Steel 300x430x165mm
Call for Price
Information
Inside Diameter 300mm
Outside Diameter 430mm
Width 165mm
Brand Premium Economy
Seals / Shields Rubber Sealed
Technical Specifications
7
B 165mm
C 120mm
d 300mm
D 430mm
dk 375mm
Dynamic Load C 3800 kN
r1s min 1.1mm
rs min 1.1mm