GE280ES2RS Rubber Sealed Plain Bearing Steel / Steel 280x400x155mm
Call for Price
Information
Inside Diameter 280mm
Outside Diameter 400mm
Width 155mm
Brand Premium Economy
Seals / Shields Rubber Sealed
Technical Specifications
6
B 155mm
C 120mm
d 280mm
D 400mm
dk 350mm
Dynamic Load C 3570 kN
r1s min 1.1mm
rs min 1.1mm