GE25ES2RS Rubber Sealed Plain Bearing Steel / Steel 25x42x20mm
Information
Inside Diameter 25mm
Outside Diameter 42mm
Width 20mm
Brand Premium Economy
Seals / Shields Rubber Sealed
Technical Specifications
7
B 20mm
C 16mm
d 25mm
D 42mm
dk 35.5mm
Dynamic Load C 48 kN
r1s min 0.6mm
rs min 0.6mm