UCPX09-26 Imperial Two Bolt Cast Iron Pillow / Plummer Block Housing With a 1-5/8 inch Bore Insert
Information
Inside Diameter 1-5/8 inch
Brand Premium Economy
Technical Specifications
a 222mm
B 51.6mm
b 67mm
Bearing No. UCX09-26
Bolt Size (mm) M16
d 1-5/8 inch
e 156mm
g 26mm
h 58.7mm
Housing No. PX09
n 19mm
S2 23mm
w 116mm
S1 20mm