UCPX06-17 Imperial Two Bolt Cast Iron Pillow / Plummer Block Housing With a 1-1/16 inch Bore Insert
Call for Price
Information
Inside Diameter 1-1/16 inch
Brand Premium Economy
Technical Specifications
a 175mm
B 42.9mm
b 57mm
Bearing No. UCX06-17
Bolt Size (mm) M14
d 1-1/16 inch
e 127mm
g 20mm
h 47.6mm
Housing No. PX06
n 17.5mm
S2 20mm
w 93mm
S1 17mm